Вперше в Україні в Одесі провідним європейським розробником найсучаснішого експертного програмного забезпечення DSD (Австрія) проведено навчання експертів-автотехніків роботі з комп’ютерними програмами PC Crash і PC Rect.

Вперше в Україні в місті Одеса провідним європейським розробником найсучаснішого професійного експертного програмного забезпечення PC Crash і PC Rect DSD (Dr. Steffan Datentechnik GmbH, Австрія), в особі офіційного представника, д.т.н. Валентина Мітунявічуса (UAB Impulsana, Литва), проведено навчання з питань теоретичного і практичного використання зазначених комп’ютерних програм при реконструкції обставин ДТП для судових експертів автотехнічного профілю та міжнародний науково-практичний семінар відповідної тематики для широкого кола учасників (представників правоохоронної системи, суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів, приватних експертів, професіоналів в області безпеки на транспорті) з України та Європейських держав.

В навчанні роботі з програмним забезпеченням взяли участь усі судові експерти ОНДІСЕ, що займаються дослідженнями обставин ДТП, а також запрошені експерти з інших судово-експертних установ МЮ та МВС України, інших європейських країн тощо, яким за результатами навчання були видані іменні сертифікати.

Експерти отримали практичний досвід використання програм PC Crash та PC Rect, ознайомились з основним спектром їх функцій, вивчали та обговорювали основні фізичні та математичні моделі на яких побудована робота програм.

В європейській експертній практиці PC Crash є основною комп’ютерною програмою моделювання ДТП, яка дозволяє враховувати широкий спектр параметрів. Основні фізичні закони та залежності, на яких побудовано PC Crash, добре знайомі багатьом експертам-автотехнікам, що займаються дослідженнями обставин ДТП, проте були серед них і нові, наприклад, фізико-математичні моделі, що враховують дію пружних елементів підвіски, фізико-математичні моделі деформування шин в процесі їх роботи, алгоритм визначення енергії деформації транспортного засобу в процесі ДТП, модель врахування впливу вантажу, багатомасові фізико-математичні моделі тіла людини, транспортних засобів, що, зокрема, дозволяють реконструкцію комплексних умов механізму наїзду транспортного засобу на пішохода, травмування людини в салоні транспортного засобу, ДТП за участі таких транспортних засобів як мотоцикли, велосипеди тощо.

Ілюстрація вікна програми PC Crash: модуль Crash 3 для розрахунку енергетичного еквіваленту швидкості.

Програмний комплекс PC Crash значно збільшує варіативність при проведенні дослідження; кількість параметрів, котрі можна варіювати в процесі дослідження, вражає. Так, експерт може задавати більшість геометричних (положення центру мас, розмірність шин тощо) та фізичних (маса, жорсткість підвіски, кузова тощо) параметрів транспортного засобу. Це забезпечує більш глибокий та точний аналіз обставин ДТП, оцінку впливу окремих факторів на її розвиток.
Окрім того, PC Crash містить в собі об’ємну базу даних геометричних та фізичних параметрів транспортних засобів, базу даних краштестів.

Ілюстрація вікна програми PC Crash: моделювання переміщення транспортних засобів в процесі ДТП від моменту зіткнення до кінцевих позицій після зіткнення.

Ілюстрація вікна програми PC Crash: моделювання переміщення транспортних засобів в процесі ДТП від моменту зіткнення до кінцевих позицій після зіткнення.

PC Rect являє собою корисний інструмент роботи з зображеннями, забезпечує планіметричну реконструкцію сцени ДТП на основі фотографій і відеозаписів з місця пригоди.

Ілюстрація вікна програми PC Rect: вихідна фотографія з місця ДТП та результат її трансформації в планіметричне масштабе зображення (що забезпечує найбільш якісні умови реконструкції слідової інформації на місці події для наступного моделювання обставин ДТП, у тому числі з використанням програми PC Crash.

PC Crash та PC Rect мають багатомовний інтерфейс, утому числі зусиллями експерта ОНДІСЕ Євгенія Бульбаки відтепер доступні українські версії програм.

Подія знайшла широке висвітлення в ЗМІ. Зокрема, за наведеними нижче посиланнями можна переглянути телепередачі 7 телеканалу: Новини (відео), Програма «Live Studio» (відео).

Фотогалерея:

Загальне фото учасників події:

В навчальному процесі:

Зразок іменного сертифікату, що видавався експертам, які успішно пройшли навчання:

Share this post