Відкриття меморіальної дошки

В рамках святкування 105-річчя з дня створення Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України та відповідно до розпорядження Одеського міського голови від 08.05.2018 №346 і рішення засідання історико-топонімічної комісії ОМР на головній будівлі Інституту (вул. Ланжеронівська, 21) було встановлено меморіальну дошку Макаренку М.П.: «У цьому будинку працював один із засновників та перший керівник Одеського кабінету науково-судової експертизи, криміналіст, професор Микола Прокопович Макаренко (1874-1945)».

Очолюючи спочатку Кабінет, а потім Інститут науково-судової експертизи при прокурорі Одеської судової палати, Микола Прокопович протягом 24 років особисто займався підбором кваліфікованих кадрів, проводив виїзди на місця скоєння злочинів, виконував судові експертизи та приймав участь у науково-дослідних розробках, чим створив трамплін для нащадків та створив ім’я установі на довгі роки не тільки в Україні, а і далеко за її межами.
Відкрили пам’ятний знак начальник Головного територіального управління юстиції в Одеській області Руслан Сауляк, директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Артем Ріпенко та правнук Миколи Макаренка – Ілля Рубльов.

Усі присутні на урочистому заході відзначили важливість події, віддали дань пам’яті засновнику та висловили вдячність директору ОНДІСЕ за пріоритети, які розставляються керівництвом інституту для збереження високого статусу Інституту.

Share this post