Участь Одеського НДІСЕ в XXII Міжнародній конференції «60 років судової експертизи в системі юстиції»

22-24 травня 2019 року в м. Клуж-Напока (Румунія) відбулася XXII Міжнародна конференція з судової експертизи «60 років судової експертизи в системі юстиції».

У роботі конференції взяли участь представники судово-експертних установ різних країн, зокрема Італії, Угорщини, Молдови, Білорусії та Польщі. Практикуючі судові експерти та наукові співробітники, які здійснюють дослідження в галузі судової експертизи, представили ряд доповідей, що висвітлюють проблемні та актуальні питання в сферах технічної експертизи документів, почеркознавчої, трасологічної, автотехнічної, пожежно-технічної, вибухо-технічної та судово-медичної експертиз.

Серед найбільш цікавих, що викликали жваву дискусію, доповідей можна відзначити наступні:
Dr. Cristina Filip «Особливості дослідження ламінованих документів»;
Nicolae Gurau, Efim Obreja, Veronica Postoroncă «Встановлення давності створення документа»;
Prof. Univ. Dr. Tiberiu Medeanu Av. Daniela Linguraru «Встановлення походження історичного документа та його приналежності перу принца Бранковяну»;
Anatolie Guşan «Встановлення давності рукописного документа в почеркознавчій експертизі»;
Dot. Giuseppe Giordano Dssa Erica Giordano «Графологічний метод Джироламо Моретті як інструмент дослідження в почеркознавчій експертизі»;
Francesco Dellavalle «Використання 3D-сканера в технічній експертизі документів»;
Ionuţ Dumitraşcu «Обмеження у використанні поліграфа».

Представлена директором Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз А.І. Ріпенком доповідь про пам’ятні сторінки історії інституту стосувалася не тільки історичних віх, а й структури інституту, а також досліджень і експертиз, які проводяться в ньому. Англомовна презентація викликала підвищений інтерес наукової спільноти та жваве обговорення питань, що стосуються перспектив розвитку та вдосконалення судово-експертної практики в ОНДІСЕ.

Scientia iustitiae servit

Колектив Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України висловлює величезну подяку Національному інституту судових експертиз Міністерства юстиції Румунії, особливо доктору наук Sorin Alămoreanu, за надану можливість взяти участь у даній конференції, а також за високий рівень організації заходу та гостинність.

Share this post