У місті Одесі вперше відбувся семінар з підвищення кваліфікації судових експертів

  

1-2 листопада2018 року на базі Національного університету «Одеська юридична академія» та Південного регіонального навчально-методичного кабінету Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України було проведено семінар з підвищення кваліфікації судових експертів державних експертних установ та експертів, які не є працівниками державних експертних установ за темою: «Актуальні питання призначення та проведення судових експертиз. Новели в процесуальному законодавстві та обговорення проекту змін до законодавства, що пропонуються».

Співробітники Одеськогонауково-дослідного інституту судових експертиз стали учасниками даного семінару.

Урочисте відкриття заходу відбулося 1 листопада о 10:00 в актовому залі Національного університету «Одеська юридична академія».

З вітальним словом до учасників семінару виступилиУльянова Галина Олексіївна, проректор НУ «ОЮА», доктор юридичних наук, Ткаченко Наталія Миколаївна, начальник Управління експертного забезпечення правосуддя Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Міністерства юстиції України, Сауляк Руслан Володимирович, керівник Головного територіального управління юстиції в Одеській області, Колодін Денис Олексійович, декан факультету цивільної та господарської юстиції, кандидат юридичних наук, доцент, кандидат юридичних наук, Головченко Людмила Миколаївна, заступник директора Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, кандидат юридичних наук,

У вітальному слові директор Одеського НДІСЕ Артем Ріпенко зазначив, що такі семінари є корисними для представників провідних експертних установ України з точки зору удосконалення знань у сфері процесуальних питань судової експертизи, як можливість розширити свій загальний та професійний світогляд, а також наголосив на тому, що призначення судових експертиз у різних видах судочинства обумовлено змінами, яких зазнало законодавство за останній період.

Після офіційного відкриття заходу розпочаласялекційна частиназ семінарськими та практичними заняттями для судових експертів та наукових співробітників.

В рамках роботи семінару учасники мали можливість заслухати доповіді такої тематики:

  1. Розгляд питань, пов’язаних із надходженням до Міністерства юстиції України скарг, запитів громадян, депутатів, адвокатів щодо діяльності судових експертів, лектор – Ткаченко Н.М., начальник Управління експертного забезпечення правосуддя Департаменту з питань судової роботи та банкрутства, кандидат юридичних наук;
  2. Призначення експертиз (залучення експерта) з урахуванням змін у процесуальному законодавстві (цивільному, господарському, адміністративному, кримінальному), лектор – Головченко Л.М., заступник директора Інституту права та післядипломної освіти, кандидат юридичних наук, заслужений юрист України.
  3. Складання висновку (клопотання, повідомлення про неможливість надання висновку, форма викладення висновку: категорична, ймовірна, ННМ) судового експерта та їх оформлення відповідно до вимог чинного законодавства, лектор – Курильова О.Ф., директор Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, кандидат хімічних наук;
  4. Підстави формування науково-дослідних робіт НДУСЕ Мін’юсту, оформлення технічних завдань, проміжних звітів і звітів про виконання науково-дослідних робіт НДУСЕ відповідно до вимог чинного законодавства, лектор – Курильова О.Ф., директор Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, кандидат хімічних наук;
  5. Правовий статус судового експерта (з урахуванням новел у законодавстві щодо захисту судового експерта), лектор – Ріпенко А.І., директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз, кандидат юридичних наук;
  6. Психологія ефективної взаємодії в суді (стреси та конфлікти в управлінській діяльності), лектор – Костюченко І.А., заступник директора Інституту права та післядипломної освіти, кандидат психологічних наук;
  7. Обговорення проекту змін до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності» (реєстр. №8336 від 04.05.2018), лектор – Стародубов Ігор Вадимович, доцент кафедри інтелектуальної власності Київського інституту інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», директор Центру судової експертизи та експертних досліджень ДП «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України, кандидат юридичних наук, співдоповідач – Головченко Л.М., заступник директора Інституту права та післядипломної освіти Міністерства юстиції України, кандидат юридичних наук.

Учасники обговорили питання щодо особливостей призначення судових експертиз у світлі змін до Кримінального процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів.

На другий день семінару для учасників було проведено круглий стіл за темою: «Актуальні питання призначення та проведення судових експертиз відповідно до змін в законодавстві від 03.10.2017, обговорення практичних питань».

На завершення круглого столута семінару усі учасники отримали сертифікати та свідоцтва. В результаті заходу учасникам вдалося окреслити коло актуальних, а в деяких випадках – проблемних питань призначення та проведення судової експертизи. За словами організаторів семінар став майданчиком для обміну думками і досвіду, координації дій учасників. Загалом,спільне обговорення актуальних питань призначення та проведення судових експертиз є важливим кроком на шляху до вдосконалення науково-методичного та організаційного забезпечення експертної діяльності.

Share this post