СВЯТКУВАННЯ ДНЯ СУДОВОГО ЕКСПЕРТА

04 липня 2017 року НУ «Одеська юридична академія» відкрила свої двері для урочистого святкування з нагоди дев’ятої річниці професійного свята, запровадженого Указом Президента України від 10.06.2009 №424/2009, – Дня судового експерта.

Чому саме 04 липня, спитаєте ви?…

Історія судової експертизи в Одесі починається з 1891 року, коли, дякуючи увазі прокурорського нагляду, членами Одеського фотографічного товариства були проведені перші судово-фотографічні експертизи.

Однак, оскільки тільки судово-фотографічних експертиз було недостатньо для задоволення потреб судово-слідчих органів південного регіону, 24 листопада (7 грудня) 1912 р. до Міністерства юстиції була відправлена коротка записка прокурора Одеського окружного суду Казанóвського з обґрунтуванням необхідності заснування Кабінету НСЕ при прокурорі Одеської судової палати, а вже 04 (17) липня 1913 р. Закон «Про заснування кабінетів науково-судової експертизи в Києві і Одесі» був схвалений Державною Радою і Державною Думою.

Саме тому ця дата і стала підставою для встановлення в Україні професійного свята усіх судових експертів, яке відзначається щорічно 4 липня.

Директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Артема Ріпенко привітав присутніх, відмітив вклад судових експертів у забезпечення правосуддя в суспільстві і захисті прав людини та нагородив Почесними грамотами судових 24 експертів однієї з найстаріших установ півдня України.

День эксперта1 день эксп2 день эксп3 день эксп4 день эксп5 день эксп6

 

 

 

 

 

Share this post