Одеським НДІ судових експертиз МЮ України придбане обладнання, яке дозволить проводити поглиблені експертні дослідження у галузі судово-технічної експертизи документів

Судово-технічна експертиза документів – це один з розповсюджених видів криміналістичних експертиз. Її предмет складають факти, що пов’язані з виготовленням різного роду документів, зі змінами їх змісту і виникненням умов, які ускладнюють їх читання. Для задач, що вирішуються судово-технічною експертизою документів, Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз МЮ України було придбане обладнання, яке дозволяє проводити поглиблені експертні дослідження у галузі судово-технічної експертизи документів:

– прибор «Foster+Freeman ESDA®2» (виробник – компанія «Foster+Freeman» Ltd. (Великобританія), призначений для виявлення та встановлення тексту за незафарбованими вдавленими штрихами без пошкодження наданого на дослідження документу. Принцип роботи цього прибору полягає у створенні невидимого електростатичного зображення вдавлених штрихів, яке у подальшому візуалізується за допомогою заряджених барвників. У процесі обробки документу на його поверхні виявляються мікроскопічні пошкодження волокон паперу, які виникають від тиску пишучого приладу на аркуші паперу. Прибор «Foster+Freeman ESDA®2» дозволяє створити точну копію документу з втиснутим текстом без механічного впливу на сам документ, тобто, документ не пошкоджується.
Можливість виявляти та встановлювати текст за допомогою даного обладнання без пошкодження наданого на дослідження документу відповідає ст. 5 Закону «Про судову експертизу» та націлене на максимальне збереження об’єктів дослідження.

– мікроскоп спектральний люмінесцентний «Регула» 5001МК.01. (виробник Республіка Білорусь) володіє набором джерел випромінювання видимого, ближнього інфрачервоного і ультрафіолетового оптичних діапазонів для проведення експертних досліджень. Дозволяє отримувати, редагувати і зберігати цифрові зображення об’єктів, що досліджуються. Мікроскоп призначений для проведення експертних досліджень документів, що посвідчують особу, грошових знаків, цінних паперів, акцизних марок та інших документів із засобами захисту від підробки.

Зображення, які отримані за допомогою мікроскопу спектрального люмінесцентного «Регула» 5001МК.01 при дослідженні паспорту громадянина України .

На даний час збільшено штатну кількість фахівців за спеціальностями 2.1 – «Дослідження реквізитів документів» і 2.3 – «Дослідження друкарських форм та інших засобів виготовлення документів», у зв’язку з чим спеціалісти сектору технічної експертизи документів лабораторії криміналістичних досліджень Одеського НДІСЕ МЮУ мають можливість виконувати судові експертизи та експертні дослідження у більш стислі строки.

Share this post