Одеський НДІСЕ взяв участь у роботі міжнародної наукової конференції «Проблематика дослідження копій у графоскопічній та технічній експертизі документів», яка відбулася 5-6 жовтня 2018 року в м. Кишинів

 

 

5-6 жовтня 2018 року Національним центром судових експертиз Республіки Молдова за участю директора Центру Ольги Катарага та експертного колективу, представників Державного комітету судових експертиз Республіки Білорусь, провідних судових експертів-почеркознавців і фахівців у галузі технічної експертизи документів із Румунії та Молдови було проведено міжнародну наукову конференцію за темою: «Проблематика дослідження копій у графоскопічній та технічній експертизі документів».

Одеський НДІСЕ на даному міжнародному заході представляв директор Інституту, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту ім. В.М. Корецького НАН України, Артем Ріпенко.

На початку роботи конференції директор ОНДІСЕ Артем Ріпенко передав колективу Національного центру судових експертиз Республіки Молдова грамоту від колективу ОНДІСЕ та побажав учасникам заходу плідної роботи.

Під час дискусії учасники конференції обговорили фахові аспекти проблеми проведення експертизи копій (зображень) документів як з погляду почеркознавчих досліджень, так і з погляду технічної експертизи документів, навели конкретні приклади, коли проведення судових експертиз документів за їхніми копіями дозволило би слідству розкрити злочин.

Окрему увагу було присвячено комплексності досліджень зображень документів за участю експертів-почеркознавців та фахівців з технічної експертизи документів.

Учасники круглого столу презентували власні доповіді із зображеннями елементів конкретних документів, що дозволило фахівцям дискутувати стосовно наочних прикладів документів та їхніх копій.

Найбільш гостро обговорювалось питання щодо принципової можливості та доцільності проведення досліджень за копіями документів, або ж необхідності повної заборони таких досліджень.

Нагадуємо, що відповідно до п. 3.5 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998, почеркознавча експертиза документів за їхніми копіями (зображеннями) в Україні не проводиться. Такому рішенню передувало тривале обговорення даного питання у фаховому експертному середовищі. Водночас дана заборона не встановлена в законодавстві інших країн.

За результатами роботи круглого столу учасники отримали іменні сертифікати.

 

Share this post