Директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Ріпенко А.І. прийняв участь у засіданні робочої групи Мінюсту

22 серпня директор ОНДІСЕ Ріпенко А.І. прийняв участь у засіданні робочої групи, провідною метою якої постала реалізація стратегічної цілі Міністерства юстиції України «Створення сучасної моделі системи судово-експертного забезпечення відповідно до аналогічних прогресивних інститутів держав-членів ЄС та норм міжнародного права», а також опрацювання Концепції подальшого розвитку судово-експертних установ судових експертиз.

На засіданні робочої групи було, зокрема, обговорено й пропозиції ОНДІСЕ щодо покращення судово-експертної діяльності та її наближення до європейський та світових стандартів.

Серед таких насамперед є:

  • Збереження мережі незалежних спеціалізованих судово-експертних державних установ системи Мінюсту
  • Створення саморегулівної організації судових експертів з представників НДУСЕ та судових експертів, що не працюють у спеціалізованих державних експертних установах.
  • Провадження судово-експертної діяльності згідно зі стандартами якості ISO, забезпечення членства вітчизняних експертних установ у відповідних європейських організаціях.
  • Удосконалення вітчизняного законодавства з питань судово-експертної діяльності, зокрема в частині підвищення гарантій незалежності судових експрертів, матеріальних та соціальних гарантій їхньої діяльності тощо.

За результатами засідання члени робочої групи вирішили у стислі строки відпрацювати узгоджені пропозиції щодо підготовки відповідної концепції.

Share this post