Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України розпочато проведення лінгвістичної експертизи писемного мовлення.

Лінгвістична експертиза писемного мовлення поділяється на авторознавчу експертизу та семантико-текстуальну експертизу. Для її проведення надаються документи як в оригіналах, так і в копіях. Обʼєктами дослідження авторознавчої експертизи можуть бути рукописні і друковані тексти. Авторознавчою експертизою вирішуються ідентифікаційні завдання (щодо ототожнення особи автора тексту), а також діагностичні завдання (щодо умов, особливостей складання тексту, факту викривлення ознак писемного мовлення, місця формування мовленнєвих навичок, рідної мови, освіти автора документа тощо). Орієнтовний перелік вирішуваних питань: Чи є певна особа автором наданого на дослідження тексту? Чи є певна особа [...]

З метою задоволення потреб ініціаторів та замовників проведення експертиз та експертних досліджень, а також розширення можливостей фахівців відділу фізичних, хімічних та біологічних досліджень під час проведення експертних досліджень, ОНДІСЕ здійснено закупівлю рентгенофлуоресцентного спектрометру.

Придбаний прилад призначений для якісного і кількісного аналізу складу металевих сплавів, спеціальних барвників, порошків, рідин тощо в широкому діапазоні концентрацій та значнорозширює можливості фахівців відділу фізичних, хімічних та біологічних досліджень під час проведення експертних досліджень за напрямком експертизиметалів та матеріалів, речовин і виробів з них.

Відбулася осіння секція судових будівельно-технічної та земельно-технічної експертиз.

16-17 листопада відбулося засідання секції судових будівельно-технічної та земельно-технічної експертиз, участь у якій також прийняли представники Одеського, Дніпропетровського, Львівського та Харківського НДІСЕ. На засіданні обговорено існуючі проблеми будівельно-технічного та земельно-технічного напрямків досліджень. Учасниками вирішувалися питання щодо розробки нових методичних рекомендацій та питання, які потребують застосування судовими експертами єдиних підходів при проведенні експертиз тощо. За поданнями директорів НДУСЕ присутніми прийняте рішення про включення до складу секціх трьох нових [...]