Міжнародний круглий стіл «Проблеми та перспективи розвитку судової експертизи», присвячений пам’яті одного із засновників та першого керівника Одеського Кабінету науково-судової експертизи Миколи Прокоповича Макаренка

12 червня 2019 року Одеським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України в рамках святкування 145-ої річниці від дня народження засновника Одеського Кабінету науково-судової експертизи Миколи Прокоповича Макаренка було проведено Міжнародний круглий стіл з обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку судової експертизи за участю науково-експертної спільноти України, Білорусії та Молдови.

Зі вступним словом на початку роботи круглого столу до усіх присутніх звернувся директор Інституту А.І. Ріпенко, який окреслив основну мету заходу та висловив надію на те, що зустрічі в такому форматі відбуватимуться на постійній основі і сприятимуть зав’язуванню тісних зв’язків з судово-експертними установами України та налагодженню плідного міжнародного співробітництва з судово-експертними установами дружніх країн.

Вітальні промови учасникам заходу були проголошені представниками Міністерства юстиції України: Олійником Олександром Миколайовичем – директором Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки МЮ України, Ткаченко Наталією Миколаївною – начальником Управління експертного забезпечення правосуддя МЮ України; Рувіним Олександром Григоровичем – директором Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Сауляком Русланом Володимировичем – начальником Головного територіального управління юстиції в Одеській області. Привітали учасників круглого столу також Катарага Ольга Семенівна – директор Національного центру судових експертиз МЮ Республіки Молдова, Тіщенко Валерій Володимирович – завідувач кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія» та інші гості.

В роботі Міжнародного круглого столу взяли участь 4 доктори юридичних наук, 1 доктор економічних наук, 7 кандидатів юридичних наук, 1 кандидат технічних наук, 1 кандидат економічних наук та 1 кандидат філологічних наук.

До участі у науковому заході було заявлено 19 доповідей.

Зі вступною доповіддю про професійний шлях та творчі здобутки  Миколи Прокоповича Макаренка, його особистий вклад в створення та розвиток нашої науково-експертної установи виступила вчений секретар ОНДІСЕ Черемнова А.І.

Велику зацікавленість і жвавий інтерес під час обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку судової експертизи викликала доповідь Головченко Л.М., заступника директора Інституту права та післядипломної освіти МЮ України «Аналіз застосування на практиці змін законодавства, які регулюють судово-експертну діяльність».

Дуже цікавими для учасників стали доповіді Ястреба І.С. – в.о. заступника директора з експертної роботи ОНДІСЕ «Застосування програмного комплексу PC-CRASH при виконанні експертиз обставин і механізму ДТП», Вовка П.Є. – судового експерта лабораторії інженерно-технічних досліджень ОНДІСЕ «Дослідження причин виходу з ладу деталей транспортних засобів» та інших доповідачів.

Дуже корисною для усіх присутніх була інформація про організацію роботи судових експертів в Республіці Білорусь, яку надала Жолудева Д.В., науковий співробітник Державної установи «Науково-практичний центр Державного комітету судових експертиз Республіки Білорусь».

У результаті гострої дискусії під час обговорення доповідей з актуальних проблем та перспектив розвитку судової експертизи учасники Міжнародного круглого столу висловили слушні зауваження, пропозиції  та висновки, що були в подальшому сформульовані в Рекомендації Міжнародного круглого столу і зачитані всім учасникам круглого столу.

Підводячи підсумки засідання, із заключним словом виступив директор ОНДІСЕ Ріпенко А.І., який висловив подяку усім присутнім за плідну працю та побажав подальших успіхів та творчого натхнення в роботі.

 

Share this post