Експерти ОНДІСЕ взяли участь у семінарі слідчого управління ГУНП в Одеській області

Експерти Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз на чолі з директором Інституту Артемом Ріпенко стали учасниками навчально-методичного семінару зі слідчими органами за напрямками криміналістичних видів досліджень.

20181130

Захід було організовано слідчим управлінням ГУНП в Одеській області. До участі було запрошено фахівців Головного управління Національної поліції в Одеській області, начальників слідчих відділів територіальних органів Національної поліції в Одеській області, начальників територіальних підрозділів поліції, слідчих відділів та слідчих територіальних підрозділів поліції.

З вступним словом виступили начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області Шайхет Сергій Олегович та директор Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Ріпенко Артем Ігорович.

Продовжили даний захід судові експерти Одеського НДІ судових експертиз Міністерства юстиції України за такими лекційними темами:

• «Особливості проведення лінгвістичної експертизи писемного мовлення», Євграфова Кристина Олександрівна, судовий експерт сектору почеркознавчих, лінгвістичних та психологічних досліджень Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз;

• «Можливості судової товарознавчої експертизи», Соколовська Ірина Михайлівна, судовий експерт відділу товарознавчих та фінансово-банківських досліджень Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз;

• «Криміналістична експертиза матеріалів, речовин та виробів з них», Маршалковська Світлана Валентинівна, завідувач сектору фізичних, хімічних та біологічних досліджень Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз.

І на завершення виступив завідувач лабораторії криміналістичних досліджень Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Соколов Павло Геннадійович з темою «Можливості Одеського НДІ судових експертиз Міністерства юстиції України під час проведення криміналістичних видів досліджень».

Учасники семінару обговорили проблемні питання щодо особливостей призначення та проведення лінгвістичних досліджень писемного мовлення в рамках авторознавчої та семантико-текстуальної експертизи, судової товарознавчої експертизи, криміналістичної експертизи матеріалів, речовин, виробів та інших видів криміналістичних досліджень у світлі змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів.

Програма семінару поєднала теоретичну та практичну складові, що полягали в активному обговоренні актуальних проблем проведення судової лінгвістичної експертизи. Увага присутніх, у першу чергу, була сфокусована на особливостях збирання вільних, умовно-вільних, експериментальних зразків для проведення авторознавчої експертизи, можливостях проведення експертизи на текстовому матеріалі малого обсягу, використання правопорушниками численних мовленнєвих прийомів з метою маскування прямих мовних засобів.

Після обговорення й активних дискусій учасники дійшли висновку, що проведення подібних заходів сприяє налагодженню співпраці та вироблення єдиного підходу до розв’язання проблемних питань, що виникають під час призначення судових експертиз за криміналістичними видами досліджень.

20181130

Наприкінці зустрічі керівництво слідчого управління ГУНП в Одеській області висловило слова вдячності за проведення занять та співпрацю між Одеським НДІ судових експертиз та слідчим управлінням ГУНП в Одеській області.

Share this post