ДО УВАГИ СУДОВИХ ЕКСПЕРТІВ (ЗМІНИ ДО НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ)

Відповідно до статті 8 Закону України «Про судову експертизу» та з метою приведення у відповідність до процесуальних кодексів України, наказом Міністерства юстиції України від 10.01.2019р. № 83/5 внесено зміни та викладено в новій редакції Інструкцію про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичні рекомендації з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень. Наказ набув чинності 08.02.2019р.

Серед змін, що відтепер стосуються судових експертів державних спеціалізованих науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України та атестованих судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ (далі – експерти):

результати проведення експертиз та експертних досліджень викладаються у письмовому документі – висновку експерта;

експертні дослідження виконуються в порядку, передбаченому для проведення експертиз, зокрема й у частині обізнаності із вимогами ст. 384 Кримінального кодексу України (відповідальність за завідомо неправдивий висновок експерта).

Інструкцію було також доповнено положеннями щодо нових видів судової експертизи, зокрема судово-ветеринарної та гемологічної експертизи.

 

Пропонуємо ознайомитись з іншими змінами та доповненнями. Текст доступний за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0089-19#n2

та у розділі “Законодавство” сайту ОНДІСЕ.

Share this post