До уваги експертів, атестованих за спеціальністю 10.6 – «Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів».

Фонд Державного майна України надав роз’яснення на лист голови секції судової будівельно-технічної та земельно-технічної експертизи НКМР при МЮ України.
Шановні колеги, хочемо повідомити доволі приємну новину для експертів, які мають експертну спеціальність 10.6 – «Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів».
15.05.2018р. вих. № 07-29/20 завідувачем Миколаївського відділення Одеського НДІСЕ МЮ України, головою секції судової будівельно-технічної та земельно-технічної експертизи НКМР при МЮ України Олександром Салтиковим на адресу Фонду Державного майна України було направлено запит «Щодо надання роз’яснення» стосовно ст. 18 Закону № 2269-VIII «Про приватизацію державного і комунального майна» від 18 січня 2018 року. Виходячи зі змісту ст. 18 п.2 «Орендар одержує право на викуп орендованого майна (будівлі, споруди, нежитлового приміщення) за ціною, визначеною за результатами його незалежної оцінки», якщо виконано всі вимоги Закону, серед яких також – «здійснення і склад невід’ємних поліпшень, у тому числі – невід’ємний характер поліпшень, підтверджені висновком будівельної експертизи, а вартість невід’ємних поліпшень, підтверджених висновком будівельної експертизи, визначена суб’єктом оціночної діяльності».
26.06.2018р. на адресу Миколаївського відділення Одеського НДІСЕ надійшов лист Фонду Державного майна України від 21.06.2018р. №10-20-12525 за підписом заступника Голови Фонду В. Герц. В листі зазначено: «Основні функції та повноваження Фонду визначені, зокрема, законами України «Про Фонд державного майна України», «Про приватизацію державного і комунального майна», «Про оренду державного та комунального майна», «Про управління об’єктами державної власності», «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
Відповідно до вищезгаданих законодавчих актів проведення будівельної експертизи не належить до компетенції Фонду.
У той же час Фонд проаналізував законодавчі акти, які стосуються проведення будівельно-технічної експертизи, та за результатами проведеного
аналізу повідомляє таке.
Дослідження проведених поліпшень, у тому числі невід’ємних, на об’єктах нерухомого майна належить до компетенції експертів, атестованих за експертною спеціальністю: 10.6 – «Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів».
Будівельно-технічна експертиза та експертні дослідження можуть виконуватися за зверненням громадян та організацій.
Підставою для проведення експертного дослідження є письмова заява (лист) замовника (юридичної або фізичної особи).
Результати експертних досліджень викладаються у письмових висновках експертних досліджень згідно з чинним законодавством України.
Враховуючи вищевикладене, на думку Фонду, будівельно-технічна експертиза для підтвердження здійснення і складу невід’ємних поліпшень може проводитися юридичними та фізичними особами, які акредитовані на цей вид діяльності».
Таким чином, Фонд Державного майна України чітко дав зрозуміти, що виконання експертиз та експертних досліджень з визначення виконаних невід’ємних поліпшень належить до компетенції судових, будівельно-технічних експертів, які атестовані за експертною спеціальністю: 10.6 – «Дослідження об’єктів нерухомості, будівельних матеріалів, конструкцій та відповідних документів».

 

завантажити

Share this post